Jitka Černovská
jazyková korektorka
www.tydve.cz

Bylo mi potěšením pracovat se svou kolegyní Idou Lozanovou na jazykové korektuře e­‑booku Nebuďte kořistí a začněte bohatnout. Přestože jsem
k e­‑booku zprvu přistupovala dost nedůvěřivě (ze správy financí jsem vždycky měla osypky a doteď jsem to dělala s krajní nechutí), finančním vzděláním téměř nepolíbená… záhy jsem se do textu začetla.

Honza Paroubek v knize srozumitelně popisuje jak základy nakládání s penězi, tak i nadstavbu v podobě spoření a investování.

Čtením knížky jsem si „sama od sebe“ osvojila řadu pro mne do té doby lehce zamlžených pojmů (jako podílové fondy nebo broker).

S dalším čtením jsem víc a víc zjišťovala, že finančnictví není jen nuda, ale vlastně docela dobrodružství, a že rozhodně stojí za to, podívat se mu na zoubek.

Pořád nechápu, jak je možné o financích psát čtivě, ale Honzovi Paroubkovi se to povedlo. Na bezmála devadesáti stránkách vám předá to nejdůležitější: způsob, jakým o financích a finančním plánu uvažovat, jasně pojmenuje důvody, proč se jimi zabývat, a vysvětlí, jak na to.

Najednou jsem se nachytala u toho, že si už druhý měsíc vedu finanční deník (ehm, a že je to super!) a že o penězích smýšlím jiným způsobem než doteď.

Takže jestli vás finance zajímají a máte chuť se o nich dozvědět víc, těšte se na e­‑book. A pokud máte pocit (stejně jako já dosud), že se vás finance moc netýkají, že je to extrémní nuda, je e­‑book Nebuďte kořistí a začněte bohatnout právě pro vás.